سوالات متداول

۱- چه مدت طول می کشد تا فرش من شسته شود؟
بطور متوسط ۴۸ ساعت زمان برای طی مراحل کنترل، شستشو ،خشک کردن، کنترل نهایی و بسته بندی لازم است، علاوه بر آن زمان حمل و نقل مطابق برنامه هماهنگ شده با شما به آن اضافه می گردد.

۲- آیا شما برای جمع آوری فرش اثاثیه را جابه جا می کنید؟
بله، اینکار هزینه ای ندارد. پرسنل ما آموزش دیده اند که اینکار را برای شما انجام دهند ما پیشنهاد می کنیم اقلامی نظیر وسایل الکترونیک، گیاهان و آباژورها را خودتان قبلاً جابجا کنید. ما جابجایی اغلب اثاثیه را که امکان انتقال ایمن آن وجود داشته باشد انجام می دهیم. چند قلم وجود دارد که ما جابجا نمی کنیم شامل پیانو، لوازم الکترونیک، ویترین چینی وکریستال، میز آرایش و تخت خواب و غیره ….

۳- آیا پاک شدن تمام لکه ها را گارانتی می کنید؟
ما نمی توانیم پاک شدن تمام لکه ها را گارانتی کنیم، موادی هستند که میتوانند باعث تغییر رنگ دائمی الیاف فرش شما شده باشند، عمر و جنس الیاف فرش پارامترهایی هستند که در این زمینه تعیین کننده اند. متخصصین ما تلاش خود را برای پاک شدن لکه ها در پروسه شستشو انجام میدهند البته اگر استفاده از متدهای خاص لکه برداری مورد نیاز باشد آنها با شما هماهنگ خواهند کرد.

۴- در مواردی بعد از شستشو، فرش من دچار چروک و ناهمواری لبه ها گردیده علت آن چیست ؟
در صورت استفاده از آبگیرهای مخصوص که در حالت لول شده آب فرش را خارج میکنند این اتفاق پیش نخواهد آمد اکثر قالیشویی ها فاقد این دستگاهها هستند. ما صافی و چروک نشدن فرش شما را گارانتی می کنیم.

۵- آیا با شستشوی فرش، چروک های قبلی لبه فرش من برطرف می شود؟
ما این کار را گارانتی نمیکنیم ولی مشاهده کرده ایم که فرش هایی که قبلا در آبگیرهای غیر استاندارد دچار این مشکل شده اند پس از آبگیری در آبگیرهای لوله ای به مراتب بهتر از قبل شده و یا به وضعیت اولیه برگشته اند.

۶- چرا قیمت شما با سایر موسسات متفاوت می باشد؟
هنگام مقایسه قیمت مطمئن شوید که چند سوال را پرسیده اید و چند نکته را در خاطر داشته باشید. قیمت ما برای شستشو با بهترین کیفیت شامل پاک شدن اکثر لکه ها، عدم خسارت به فرش ، بدون چروک با کنترل کیفیت بعد از شستشو ، بسته بندی و گارانتی یک ماهه می باشد.ما هیچ هزینه پنهان یا شارژ اضافه ایی از شما مطالبه نمی کنیم ما کار را به پیمانکاران واگذار نمی کنیم، پرسنل ما فاقد سوء پیشینه بوده و دچار مواد مخدر نیستند و به نحو مناسب آموزش دیده اند. اینها عواملی است که باعث می شود ما پیشاپیش همه قرار بگیریم.

۷- شما رضایت مشتری را چطور گارانتی می کنید؟
باعث مسرت ما است که در هر وضعیتی با شما همکاری نموده تا اشکال رااصلاح نمائیم. این ممکن است شامل اعزام پرسنل جهت رفع عیب در محل یا برگشت به کارخانه و تکرار پروسه مورد نیاز باشد. در پایان، هرگز رضایت نخواهیم داشت مگر آنکه شما اعلام رضایت نمائید.

۸- آیا فصل خاصی را برای شستشو توصیه می کنید؟
خطوط شستشو و خشک کن مکانیزه ما در تمامی فصول سال در شرایط یکسان آماده خدمت رسانی می باشد. بعلت تراکم کار در ماه پایانی سال ، بعضی از سرویس ها و خدمات ممکن است قابل ارائه نباشد .لذا ، توصیه می کنیم در صورت امکان در سایر ماه های سال اقدام نمائید.

Call Now Buttonتماس بگیر